Hipoteczny-kredyt.net.pl

Wszystko o kredytach hipotecznych

Kredyty hipoteczne bez wkładu własnego

 

Od nowego roku wejdzie w życie nowe zalecenie Komisji Nadzoru Finansowego zakazujące finansowania całości nieruchomości kredytem hipotecznym. Już za dwa i pół miesiąca aby otrzymać kredyt na mieszkanie trzeba będzie posiadać co najmniej 5% wartości nieruchomości.

 

Kredyty hipoteczny na całość nadal jest, ale coraz droższy

Osoby które planują zakup nieruchomości a nie posiadają kapitału własnego mają czas na wzięcie kredytu hipotecznego tylko do końca roku. Ponieważ od 2014 roku aby otrzymać kredyt na kupno nieruchomości trzeba będzie posiadać 5 procent wkładu własnego, w 2015 roku już 10 procent, a w latach 2016 i 2017 pułap ma wzrosnąć już do 20 procent wartości nieruchomości. Jeśli osobom nie uda się zebrać wymaganej sumy będą mogły skorzystać z ubezpieczenia brakującego wkładu.

 

Skompletować wniosek do końca grudnia

Banki deklarują, że aby mieć szansę na uzyskanie kredytu hipotecznego na 100 procent wartości nieruchomości należy zdążyć ze złożeniem kompletnego wniosku do końca roku. Oczywiście o ile banki nie wycofają się wcześniej z tych ofert. Dotychczas aż w dwunastu bankach w Polsce można zaciągnąć kredyt hipoteczny obejmujący całą nieruchomość, a trzy nawet oferują więcej niż wynosi jej wartość. Banki na razie trzymają ofertę oraz czekają na chętnych klientów. Jednakże z każdym miesiącem rosną ceny takiego kredytu. I nie ma się co dziwić ponieważ jest to ostatni dzwonek na możliwość zakupu całej nieruchomości na kredyt.