Hipoteczny-kredyt.net.pl

Wszystko o kredytach hipotecznych

Kredyt hipoteczny PKO

 

Już teraz wiadomo, że na przełomie 2014/2015 roku bank PKO BP planuje uruchomienie nowego banku hipotecznego. Szacuje, że około 30 procent sprzedaży kredytów hipotecznych będzie realizowane przez nowy bank PKO Bank Hipoteczny.

 

Wniosek do KNF już złożony

Szef projektu banku hipotecznego PKO BP Rafał Kozłowski poinformował, że nowa instytucja finansowa powstanie na zupełnie nowej licencji bankowej. Zakłada także, że w związku z procesem licencyjny nowy bank zacznie funkcjonować na przełomie 2014/2015 roku. Rafał Kozłowski dodał także, że do powstania nowego banku zostaną wykorzystane zasoby ludzkie oraz aktywa i umowy najmu które są aktualnie przejmowane przez spółkę z Nordea Bank Polska.

 

Po kredyt hipoteczny do nowego banku

Szef projektu banku zakłada, że nowa instytucja finansowa powstająca pod szyldem PKO Bank Polski będzie nosiła nazwę po prostu PKO Bank Hipoteczny i zacznie udzielać kredytów hipotecznych na swoje konto już z początkiem 2015 roku. Rafał Kozłowski szacuje także, że nowy bank będzie realizował około 30 procent obecnej produkcji.

 

Nowy bank odpowiedzią na potrzebę czasów

Decyzja o powstaniu nowego banku powstała ze względu na nową ustawę która restrykcyjnej podchodzi do przyznawania kredytów hipotecznych. Jest to polityka banku PKO BP w celu dywersyfikacji źródeł finansowania długoterminowych pasywów swoich klientów. Ma ona na celu sprostanie narzuconym wymaganiom ustawy w celu przyzwania bezpieczniejszych kredytów hipotecznych.